Krulichovi-jsme-realitni-makleri-remax-vila-ernesta-solvaye-usti-nad-labem-45

Vila Ernesta Solvaye z roku 1906

Dovolujeme si Vám nabídnou historickou vilu Ernesta Solvaye z roku 1906 s pozemkem necelých 10.000 m2.

Celým svým jménem Ernest Gaston Joseph Solvay byl belgický chemik, průmyslník, podnikatel, filantrop, senátor a také držitel belgického čestného titulu – státní ministr. Vlastnil několik patentů a vylepšil především způsob výroby sody. Postavil po světě několik desítek továren, jedna z nich byla v Ústí nad Labem v Neštěmicích. Tato historická vila sloužila údajně jako ředitelství Solvayovy továrny.

Reprezentativní vila postavena řemeslným a časuvzdorným způsobem ve stylu Heimatstil má celkem 4 nadzemní podlaží s podlahovou plochou přes 600 m2.

Celý interiér domu je před rekonstrukcí, nicméně historický ráz domu je zachován. Vnitřní dispozice je vzhledem k typu stavby atypická. Pro lepší představu najdete ve fotogalerii půdorysy. Postupem času místnosti v prvním podlaží sloužily pro zábavu a sociální zázemí (domácí kino, kulečník atd.), dále jako nahrávací studio, úložné prostory, v tomto patře byl rovněž vybudován bazén a sauna.

Ve druhém podlaží je mohutná vstupní chodba s dominantním schodištěm a zábradlím, kuchyně, jídelna, obývací místnost s krbem a další místnosti, které údajně sloužily jako hudební salón či vinotéka. Ve třetím a čtvrtém podlaží jsou ložnice, šatny, koupelny a pěkná terasa. Součástí je i prostorná půda.

Původní dokumentaci máme připravenou k nahlédnutí. Na energetický průkaz se u této nemovitosti vztahuje zákonná výjimka, proto uvádíme třídu G.

Nynější majitel obstaral investice kvůli zachování hodnoty celé nemovitosti a nadále objekt pečlivě spravuje včetně rozvoje zeleně na celém pozemku. Aktuálně obnovuje a přivádí nové inženýrské sítě.

Vila již má nebo bude mít v brzké době přípojky vody, elektřiny, kanalizace a plynu. Byl přiveden nový optický kabel.

Celý pozemek je svažitý – první polovina, kde stojí vila, mírně. (1 n.p. budovy je částečně zapuštěna ve svahu). K vile je udělána příjezdová komunikace, parkování přibližně pro deset aut. Na pozemku je rovněž vystavena garáž s možností parkování dvou aut. V sousedství se nachází bytové domy. V místě je veškerá občanská vybavenost.

Ústí nad Labem a okolí je čím dál více atraktivnější oblast se značným přílivem investic zejména v posledních letech a z toho plynoucím velkým potenciálem.

Prohlídkový den se bude konat po telefonické či emailové domluvě.

We are delighted to offer you the historic villa of Ernest Solvay from 1906 with a total of 10.000 m2 of land.

Ernest Gaston Joseph Solvay was a belgian chemist, industrialist, entrepreneur, philanthropist, senator and also a holder of the belgian honorary title of state minister. He was the owner of several patents and most notably he improved the technology of sparkling soda production. Several dozens of factories were built by him worldwide and one of them in the Neštěmice part of Ustí nad Labem. This historic villa might have been the headquarters for that factory.

This representative villa built with extensive and timeless craftsmanship in Heimatstil style has a total of 4 floors with a total floor area of 600 m2.

The entire interior of the building is awaiting reconstruction but the original historic character is still strongly present. The inside spaces are all very unusual and non-typical as expected from this type of building. The image gallery will give you the clearest idea of what to expect. As time progressed the uses of rooms on the first floor included entertainment and socializing (home cinema, pool tables etc.), a recording studio or storage spaces. This floor also featured a swimming pool and a sauna.

The second floor is dominated by a grand staircase with notable railings and a spacious corridor. Next to that there was a kitchen, a dining room, living room with a fireplace and other spaces that possibly functioned as a music saloon or a winery. The third floor features bedrooms, dressing rooms, bathrooms and a lovely terrace. There is also a spacious attic above.

We have the original documentation for the building ready for your viewing. The energy consumption rating is listed as G, but this type of building is exempt from the law and does not need to have it defined.

The current owner has taken care of investments that help maintain the value of the property and he continually takes care of it including for example taking care of all greenery. At the moment there are new utility lines laid down and connected. The villa thus has or shortly will have a water, electricity, sewage and gas connection. A new fiber-optic internet line was installed.

The entire property is sloping down the hill with the lower part where the villa is situated being a bit more flat (the first floor is still partially set into the slope). There is a garage built on the property with the option of parking two cars. The surrounding area features apartment buildings. The area is fully equipped with civic amenities. Ústí nad Labem and the surrounding area is an increasingly more attractive area with a noticeable inflow of investments in the recent years that suggest a strong potential here.

Viewing of the property can be arranged via phone or email.

Zaujala
vás tato
nemovitost?

Neváhejte a ozvěte se nám. Dohodneme spolu termín prohlídky a podělíme se s vámi o všechny informace ohledně této vyjímečné vily.

Daniel Krulich
+420 739 186 918

krulichovi.team@re-max.cz

RE/MAX Alfa
Spálená 97/29
110 00 Praha 1
Česká republika

RE/MAX Alfa
Boleslavská 1384
250 01 Brandýs n/L – St. Boleslav
Česká republika

Napište nám a my se vám rádi ozveme.

Krulichovi © 2022